Підсвічення Софії Київської фіолетовим кольором у знак єднання зі всім світом - Софія Київська - Киев - 16 ноября 2018- Информация о мероприятии, заказ билетов на Афиша UA

Підсвічення Софії Київської фіолетовим кольором у знак єднання зі всім світом

Начало мероприятия: 16.11.2018 18:30

Место: Софія Київська

Адрес: Киев, вулиця Володимирська, 24

Міжнародний день передчасно народжених дітей 2018: програма святкування в Україні
17 листопада 2018 року світ, а разом з ним Україна, буде відзначати 10-ий ювілейний рік від заснування Міжнародного дня передчасно народжених дітей. В цей день родини передчасно народжених діток, лікарі-неонатологи та лікарі відділень ІТ, педіатри й просто небайдужі люди об’єднуються, аби підтримати передчасно народжених малюків всього світу. Цього року Асоціація батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки” спільно із партнерами підготувала ряд заходів для святкування дня маленьких героїв.
16 листопада о 18:30 відбудеться традиційне підсвічення Софії Київської фіолетовим кольором у знак єднання зі всім світом. Фіолетовий колір – символ Міжнародного дня передчасно народжених дітей. Цього дня архітектурні споруди та пам’ятки багатьох країн світу підсвічують фіолетовим, а відомі особистості вдягають фіолетові елементи одягу, чим закликають звернути увагу на проблему народження недоношених дітей. Співорганізатори заходу: Українська Біржа Благодійності, Благодійний Фонд “Свічадо”, Асоціація неонатологів України.
17 листопада о 12:00 – урочисте відкриття найтеплішої та найніжнішої фотовиставки осені “Татусі у фокусі” у партнерстві з Благодійним фондом “Мистецький Арсенал”, пологовим будинком “Лелека” та українською фармацевтичною компанією Amaxa (Мистецький Арсенал, вул. Лаврська 10-12, м. Київ). Виставка об'єднає роботи українських фотографів, які знімали сім'ї, і, зокрема, татусів з передчасно народженими малюками під час перебування у відділеннях виходжування недоношених малюків та практикування методу "кенгуру". Під час відкриття будуть присутні герої виставки: сім'ї із дітьми, які народились передчасно і пройшли непростий шлях виходжування всі разом.
18 листопада – всеміське Свято Малюка за підтримки Генерального партнера - мережі парків безмежних розваг “Дитяча Планета” (ТРЦ Україна, пл. Перемоги, 3, м. Київ). До участі запрошені всі передчасно народжені діти із батьками, а також лікарі. В програмі заходу: урочисте відкриття, встановлення двох Рекордів України у Національному Реєстрі Рекордів України (найменший гестаційний термін, на якому народилася дитина в Україні, і яку змогли виходити лікарі, і найменша вага, з якою виходили малюка), конкурс поспішайок-повзунів, а також розважальна програма для малечі. Початок о 10:00.
Відзначання Міжнародного дня передчасно народженої дитини із конференціями, підсвіченням відомих архітектурних споруд фіолетовим кольором та Святами для дітей та лікарів також пройдуть у Полтаві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Вінниці, Львові, Чернігові, Хмельницькому, Житомирі, Маріуполі, Рівному, Сумах, Івано-Франківську, Чернівцях.
 “В Україні з кожним роком все масштабніше проходять заходи, присвячені цьому дню, і кожного разу нові міста приєднуються до міжнародної традиції. Надання широкого розголосу такій темі допомагає підвищити обізнаність широкого загалу у проблематиці передчасних пологів, знати, куди звертатися у разі ризиків, покращити догляд за новонародженими, покращити сімейно-орієнтований підхід у медичних закладах, створити площадки для діалогу між фахівцями, батьками, представниками фармацевтичних компаній, задіяних у цій сфері, для пошуку необхідних рішень”, – зазначила Олександра Балясна, голова Асоціації батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки”.
17 листопада – день перемог як самих дітей, так і їхніх батьків та лікарів, які щоденно їх виходжують. Давайте підтримаємо крихітних героїв разом! 

Про Міжнародний день передчасно народжених дітей
Міжнародний день передчасно народжених дітей було засновано з ініціативи Європейського Фонду догляду за новонародженими дітьми (EFCNI) і вперше відзначався у м. Відень 17 листопада 2008 року. Наразі це свято відзначають більше, ніж у 100 країнах світу. Символом цієї дати традиційно є фіолетовий колір.
Про передчасно народжених дітей
За даними ВООЗ, щороку 15 млн. дітей у світі народжуються раніше терміну (11% всіх пологів), до повних 37 тижнів вагітності. У всьому світі передчасні пологи є основною причиною смерті в грудному віці та головною причиною смертності як в розвинених країнах, так і в країнах, що розвиваються. Незважаючи на значні успіхи, досягнуті в останні роки, та на високий рівень виживаності після передчасних пологів, передчасні пологи залишаються однією з основних проблем охорони здоров'я для немовлят. Значна частина дітей, а також їх сім'ї, змушені долати довгострокові фізичні, психологічні, емоційні та фінансові проблеми.
В Україні щорічно народжується орієнтовно 20 тисяч дітей передчасно, для виходжування яких необхідне високопрофесійне обладнання, досвідчені фахівці, спеціальні ліки і особливий догляд.
Про Асоціацію батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки”
Всеукраїнська Асоціація батьків передчасно народжених дітей заснована мамами діток-поспішайок у 2016 році з метою інформаційної та психологічної підтримки родин, в яких діти народилися раніше терміну.